министерство экономического развития.

Кінцева роздрібна ціна природного газу для населення в Україні залишається однією з найнижчих в Європі, хоча наша країна не є нетто-експортером блакитного палива.

“Сьогодні НАК “Нафтогаз України” купує природний газ для потреб населення за найвигіднішою ціною, не керуючись жодними політичними домовленостями”, - пояснює Юлія Ковалів. – “Якби ми не перестали імпортувати газ за сумнозвісним газовим контрактом з Росією, переплата за два роки становила би 20,5 млрд доларів”.

257$ за 1000 куб. м природного газу – це роздрібна ціна блакитного палива, яка складається з ціни газу на німецькому хабі (146$) + доставка до України (всього 185$ на кордоні з Україною), тариф на розподіл та ПДВ.

Уряд також прийняв рішення, що природний газ власного видобутку повинен продаватися за ринковою ціною (за виключенням ціни на транспортування до західного кордону України). Раніше український газ продавався за операціоною собівартістю 1590 грн за 1000 куб. м. В ціну не закладалися кошти на геологічну ровідку, розробку нових родовищ, буріння і таке інше. За такої ціні через 7-8 років власний видобуток в Україні скоротився би на три чверті. Натомість, уряд запропонує програму збільшення власного видобутку до 30 млрд куб. м природного газу до 2020.

Дані для інфографіки надані статистично організацією Євростат. Обробку даних здійснювали аналітики Мінекономрозвитку і НАК “Нафтогаз України”.